Lady Lions Volleyball
VARSITY:  

NAME

GRADE

Black 

Jersey

Positon

1. Addie Stancil

12th 

L-5

OH

2. Adelyn Ellis

12th 

L-1

L

3. Lily Underwood

12th 

M-3

MH

4. Jaylyn Minshew

12th 

S-16

S

5. Macy Noojin

12th 

M-17

DS

6. McKenzie Higgins

12th 

M-7

DS

7. Sam Weems

12th 

XL-20

RH

8. Harlee Vincent

12th 

S-15

OH

9. Abby Burns

12th 

S-12

MH

10. McKenzie Cullom

11th

M-10

S

11. Savannah Parker

11th

M-45

DS

12. Keely Walker

11th

M-4

DS

13. Saydi Rutledge

11th

M-2

RH

14. Sara Helms

11th

L-8

RH


Managers
Emily Childress

Coaches
Heath Cullom-Head Coach
Teri Owens- Assistant







 
 

DATE

OPPONENTS

TEAMS

LOCATION

TIMES

Thu. 8/20

Ashville, Hokes Bluff

JV, V

HOME

4:00 and 6:00 

Sat. 8/22

Varsity Tournament

V

Good Hope

TBA

Tue. 8/25

Boaz

JV, V

HOME

4:00, 5:00

Tue. 9/1 

Douglas and Glencoe

JV, V

HOME

4:00 and 6:00

Thu. 9/3

Gadsden City and Cedar Bluff

JV, V

Gadsden City

4:00, 5:00

Tue. 9/8

Crossville and Albertville

JV, V

Crossville

4:00, 5:00

Sat. 9/12

JV and 9th Tourney at Supreme 

JV, 9th

Guntersville

TBA

Tue. 9/15

Boaz and DAR

JV, V

Boaz

4:00, 5:00

Thu. 9/17

Glencoe and Geraldine

JV, V

Glencoe

5:00, 6:00

Sat. 9/19

V Tourney at Supreme Courts

V

Guntersville

TBA

Tue. 9/22

Albertville

Crossville (Senior Night)

9th

JV, V

HOME

4:00

5:00, 6:00

Sat. 9/26

JV County Tournament

JV

Southside

TBA

Tue. 9/29

Hokes Bluff

JV, V

Hokes Bluff

4:00, 5:00

Thu. 10/1

Fairview, Holly Pond, Douglas

V

Fairview

4:00, 5:00, and 6:00

Sat. 10/3

V County Tournament

JV and 9th Tourney at Supreme

V

JV, 9th

West End

Guntersville

TBA

TBA

Tue. 10/6

Douglas

JV, V

Dougals

4:00, 5:00

Thu. 10/8

Gadsden City

V

HOME

2:00

Sat. 10/10

Varsity Tournament

V

West End

TBA

Tue. 10/13

Ashville and 

Cherokee County (V only)

JV

V

Ashville

4:00

5:00, 6:00

Thu. 10/15

Area Tournament

V

TBA

TBA

10/21-10/23

Regionals 

V

Huntsville

TBA

10/28-10/29

State Tournament

V

Birmingham

TBA